Dolina Racławki obok Dubie

Dolina Racławki sąsiaduje z Dubie, o którym pisałam tutaj. Miejsce to bardzo się Wam spodobało i wiele z Was odwiedziło je z naszego polecenia, bo mnie niezmiernie cieszy. To kop motywacyjny dla mnie, by pokazywać Wam więcej takich miejsc.

Dolina Racławki to miejsce dla miłośników natury, to największy rezerwat przyrody w Małopolsce. Prawie całą dolinę pokrywa las łęgowy i gradowy. Nie jest tak oblegana jak inne podkrakowskie dolinki, może z powodu małej ilości imponujących obiektów skalnych.
Szeroka ścieżka prowadzi tu przez las, po deszczach często jest tu błoto. Większość trasy jest szutrowa droga, którą możecie zobaczyć na zdjęciach. Płynie tu potok Racławka, który ma parę łagodnych zejść, więc warto wziąć dzieciom kalosze.

Przez całą trasę Doliny Racławki rozmieszczone są tablice informacyjne. Ciekawostki przyrodnicze plus dzięki nim łatwo zorientować się na jakim etapie wycieczki jesteśmy.

Na jednym ze zdjęć widać też gliniasty odcinek w którym były odbite ślady zwierzęcia (kto zgadnie czyje to łapy?). Na pewno wrócimy tutaj w upalny dzień, bo taaaki las daje na pewno super ukojenie w gorący dzień.

Inne podkrakowskie dolinki, które odwiedziłam z dziećmi i opisałam poniżej:
Dolina Grzybowska,
Dolina Kobylańska,
Dolina Eliaszówki,
Dolina Racławki.
– Dolina Mnikowska,
– Rezerwat Zimny Dół.Przydatne informacje:-🚗 Z Krakowa 30-50 min drogi samochodem.
-🅿️ Nieduży i bezpłatny parking: Parking Dolina Racławki,
-Uwaga: parking Dolina Racławki i Parking Dolina Pstrąga Dubie (skąd jest wejście na plac zabaw) dzieli niewielka odległość, ale warto przeparkować samochód. Między tymi dwoma odcinkami jest nieciekawa droga bez pobocza, którą ciężko iść z dziećmi.
– Dolina Racławicka byłaby przejezdna wózkiem lub rowerem gdyby nie ostatnie deszcze i błoto. Na razie się nie da, miejcie to na uwadze. Jeśli wybieracie się w najbliższym czasie z maluchem, weźcie nosidło turystyczne.
-Przepis na długą wycieczkę: Dolina Racławki+Dubie z tego posta.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Looking for Something?