Dworek Białoprądnicki i Park Kościuszki

Park Kościuszki i Dworek Białoprądnicki to miejsca w północnym Krakowie, na Prądniku Białym.


Park jest spory, ma ponad 3 hektary, odnowiony niedawno – są leżaki, huśtawki dla dorosłych, stoliki z krzesłami, nowe ścieżki.

W otoczeniu starych drzew znajduje się tu Dworek Białoprądnicki, który pełni funkcję Centrum Kultury – są tu organizowane zajęcia edukacyjne i artystyczne dla dorosłych i dzieci.
W Dworku Białoprądnickim można wziąć ślub, my to zrobiliśmy 3 lata temu 🙃

Jest tu spory plac zabaw, nie w moim guście, bo metalowy i z miękką nawierzchnią, ale na pewno jest funkcjonalny – dużo osób go lubi i może się Wam też spodoba.👍

Dla mnie dużym plusem jest sąsiedztwo placu zabaw – w otoczeniu starych drzew 🌳💚

A zabawa w szukanie jesieni to pomysł z Pinterestu. Zabawa polega na szukaniu liści w odpowiednim kolorze.

  1. Do kartonu przyłożyłam talerz i odrysowałam koło.
  2. Wycięłam nożyczkami i podzieliłam na 6 trójkątów. Idealnie byłoby mieć cyrkiel, ale nie miałam 😉
  3. Pomalowałam z Kukuchami farbami w kolory jesieni.
  4. Klamerkami przyczepiałyśmy pasujące kolorystycznie liście.

Przydatne info:
➡️ Park Kościuszki, Dworek Białoprądnicki – parking bezpłatny, ale raczej mało miejsc. Można parkować przy Chińskim Pałacu (to restauracja) na ul. Mackiewicza lub przy Zajeździe Kościuszkowskim ul. Papiernicza 2.
➡️ Najbliższy przystanek MPK: Clepardia lub Mackiewicza,
➡️ Duży plac zabaw,
➡️ Przy Dworku Bialoprądnickim działa restauracja, w sezonie i przy dobrej pogodzie mają rozstawione stoliki na zewnątrz, więc jest opcja gastronomiczna dla małych głodomorów.
➡️Od tego roku w parku działa na głównej alejce też bikecoffee – można kupić czekoladę czy kawę na wynos. Do niedawna był jeszcze dodatkowy wózek z przepysznymi lodami, ale chyba sezon się już skończył.

➡️ W Parku płynie rzeka Białucha po której pływają kaczki. Między drzewami biega też sporo wiewiórek. Szczęśliwcy mogą dostrzec pod mostkiem mieszkające tam szczury,

➡️ Przy ulicy Jazzowej znajduje się mały wodospad, który jest fajną atrakcją dla dzieci, ale niestety zbiera sporo śmieci.
➡️ Wycieczkę tutaj można połączyć z wizytą w Dolinie Prądnika, o której pisałam kiedyś (klik). dzikim użytkiem ekologicznym, który znajduje się w sąsiedztwie Parku Kościuszki.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Looking for Something?