Dubie – plac zabaw z mini ścieżkami edukacyjnymi

Dubie, to dziecioprzyjazna perełka niedaleko Krakowa: plac zabaw z mini ścieżkami edukacyjnymi dla dzieci: geologiczną, dendrologiczną i ornitologiczną. Edukacja przyrodnicza plus zabawa, byliśmy zachwyceni. Coś dla małych fanów (i ich rodziców) kamieni, ptaków i drzew.Poza tym leżaki, miejsce na grilla, punkty odpoczynku, a to wszystko w otoczeniu skał Jury Krakowski-Częstochowskiej. Oprócz tego za placem zabaw jest ścianka wspinaczkowa dla dzieci na boisku i drugi plac zabaw.

Zjedliśmy pyszny obiad (pstrąga w zestawie z frytkami i surówką) w Smażalni Ryb Dubie z widokiem na kuce. Bardzo polecam, świeże ryby, a panie pracujące tam były przemiłe. Stoliki są rozmieszczone na zewnątrz, część w zadaszeniu, więc dach przydał się, gdy zaczęło kropić.

Wycieczkę do Dubie polecam połączyć z wejściem do Doliny Racławki w takiej kolejności: Dolina Racławki+Dubie+obiad.
Po pieszej wycieczce w leśnej dolinie złapiecie trochę oddechu przy placu zabaw, a głodni mogą zjeść obiad w Smażalni Ryb Dubie.

Uwaga: mimo bliskiej odległości między tymi dwoma punktami, lepiej przeparkować samochód. Odcinek między Dubie i Doliną Racławki nie ma pobocza i to słaby pomysł, by przejść taki odcinek z dzieckiem. Dolina Racławki jest ze strumykiem i może być tam błoto, więc odpowiednio się ubierzcie.

Musicie liczyć się z tym, ze w ładny dzień spotkacie w Dubie prawdopodobnie tłum ludzi. W taką pochmurną sobotę jak dzisiaj, gdy czasami lekko lekko kropiło, spotkaliśmy raptem parę osób przez 4h wycieczki

Znacie Dubie? Byliście już tutaj lub to miejsce właśnie wskoczyło na Waszą listę do odwiedzenia?


Przydatne informacje:
➡️🚗 Z Krakowa 30-50 min samochodem, zależy z której strony Krakowa jedziecie.
➡️🅿️ Parking Dolina Pstrąga Dubie, zostawiam niżej mapę parkingu,
➡️ bezpłatny parking zaraz obok wszystkich atrakcji.
➡️ Na miejscu można używać wózka, jest płasko.
➡️ można zjeść pysznego pstrąga w Smażalni Ryb Dubie, stoliki na zewnątrz z widokiem na zwierzęta chodzące za zagrodą. Dzieci na pewno będą zachwycone.
➡️ wycieczkę tutaj można połączyć i rozpocząć od Doliny Racławki, o ktorej pisałam tutaj.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Looking for Something?