Rabka-Zdrój na weekend z Krakowa

A gdyby tak rzucić wszystko i pojechać… do Rabki-Zdrój? I to bez samochodu? Przyjechałam tutaj ze swoją przyjaciółką Weroniką i naszymi dziećmi. Ten babski wyjazd z naszymi dziećmi był bardzo spontaniczny i najlepszy na świecie. Spędziłyśmy tu 2 dni i opuściłyśmy Rabkę z dużym niedosytem.

Połączenie Kraków-Rabka nie jest najlepsze, pociągów jeździ mało, ale zdecydowałyśmy się jechać do Chabówki (ten pociąg jedzie dalej do Zakopanego) w którym jest skansen lokomotyw i tylko 30 min pieszo do centrum Rabki.

Jak ogarnęłyśmy same z Weroniką taki 2-dniowy wypad z czwórką naszych dzieci?
🔸pociąg intercity Kraków Główny-Chabówka jedzie 1h50min. Miałyśmy bilet rodzinny, 2+4, czyli własny przedział. Bilet kosztował za naszą szóstkę (a w zasadzie 2 mamy) kosztował 68 zł. Dzieci poniżej lat 4 mają bilet bezpłatny.
🔸 W Chabówce zwiedziłyśmy Skansen Taboru Kolejowego. Od dworca jest oddalony o 8 min na piechotę. Stare lokomotywy, wagony, dworzec. Świetne miejsce, wszystkim się bardzo podobało. Bilet normalny 14 zł, ulgowy 10 zł, do lat 2 wstęp bezpłatny.
🔸Z Chabówki do centrum Rabki-Zdrój miałyśmy ok. 30-40 min na piechotę.
🔸W Rabce w piątek w południe nie było nikogo 🤯 przepiękny Park Zdrojowy, ogromny plac zabaw, parę kawiarni i restauracji wokół.
🔸W Rabce spałyśmy w miejscu znalezionym na bookingu. Zależało nam na osobnych pokojach i wyżywieniu. Nie napiszę jak nazywał pensjonat, bo właścicielka była dziwna 😅 za dwuosobowy pokój ze śniadaniem i dwójki małych dzieci zapłaciłam 400 zł za 2 noce.
🔸Za nocleg z wyżywieniem zapłaciłam bonem turystycznym. Aktywowałam go przed wyjazdem, podałam recepcjonistce, SMSem przyszedł kod potwierdzający, który też musiałam podać i voila. Przyszedł kolejny SMS z odjętą kwotą, więc stać mnie na jeszcze jeden taki wyjazd.😉
🔸Wisienką na torcie naszego pobytu było wejście na Maciejową z naszymi dziećmi – opisałam to w tym poście ⛰️
🔸Z Rabki-Zdrój wróciłyśmy busem. Miał też być pociąg, ale pogoda była wyjątkowo paskudna i lało od rana. Bus z Rabki do Krakowa kosztował 28 zł za nas wszystkich, przejazd dzieci gratis.

Opuściłyśmy Rabkę zachwycone, ale wiemy że można by tu spędzić parę dni więcej.

🔸W Rabce jest też Rabkoland, Tężnia, Teatr Lalek, Muzeum Orkana. Część z Was pisała mi o jeździe lokomotywą? No, jest co robić z dziećmi, więc musimy wrócić.


A może polecicie nam inne małe miasto z Krakowa na babski wypad z dziećmi? 🙂

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Looking for Something?