Ogród Świateł – nowa wystawa plenerowa

Witajcie w bajce. Ogród Świateł w Ogrodzie Doświadczeń im. St. Lema to nowa atrakcja na świeżym powietrzu w Krakowie, którą można odwiedzić tylko po zmroku – plenerowa wystawa świetlna nawiązująca do „Alicji w Krainie Czarów”.

Czekałam na tę wystawę i przyszliśmy ją odwiedzić dzień po oficjalnym otwarciu. Na 6 hektarach znajdziecie tu instalacje świetlne (ponad 100 drzew w lampkach) nawiązujące do Alicji w Krainie Czarów.
Królicza Jama, Zwariowany Podwieczorek, Królowa Kier w zamku. Żałuję, że nie odwieżyłam sobie tej bajki przed wystawą, Wy możecie nadrobić 🙂

Bardzo nam się tu podobało, nawet Ojcowi Mateuszowi, który kręci zazwyczaj nosem na takie atrakcje. Przenieśliśmy się do kolorowej baśni 💚

Co za rozmach, wystawa robi naprawdę wrażenie. Jest ogromna choinka z 16-tysiącami lampek, multimedialny tunel świetlny, podświetlane zamki, grzyby, postacie z Alicji.
W weekend są tu dodatkowo pokazy laserowe z muzyką od 18:15 co 30 min.

Jedyne co Wam mogę poradzić, to kupcie bilety online na stronie wcześniej – dzisiaj stała ogromna kolejka do biletów w kasie.

Ludzi było naprawdę dużo, więc lepiej uniknąć stania w kolejce. Cały teren wystawy jest na zewnątrz i jest ogromny – 6 hektarów.

Przydatne informacje:


– Ogród Doświadczeń im. St. Lema, Al. Pokoju 68,
– Wystawa działa od 30.10.20 do 28.02.21,
– Wystawa działa po zmroku, od poniedziałku do piątku w godzinach 16-21,
– Cena biletu normalnego w tygodniu: 24 zł, ulgowy 19 zł. W weekendy normalny 29 zł, ulgowy 22 zł. Dzieci do 3 roku życia bilet za 1 zł. Są zniżki na Kartę Krakowską i Krakowską Kartę Rodzinną (zniżki nie da się uwzględnić online). Jeśli możecie bilety najlepiej kupić online.
– Nie ma tu żadnych punktów gastronomicznych. Chociaż niedaleko pod M1 stoją budki z frytkami itp.
– Parking najbliższy przy Centrum Handlowym M1 (poniżej znajdziecie pinezkę do parkingu M1 w Google Maps),
– Najbliższy przystanek MPK: M1 Aleja Pokoju 1t.

Jak Wam się podoba? Kto był? Kto planuje pójść?

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Looking for Something?