Ogród Chwastowy przy Rondzie Matecznego

Odwiedziłyśmy Ogród Chwastowy przy Rondzie Matecznego, gdzie znajduje się nietypowy (jak na Kraków) plac zabaw. Cały skwer jest niewielki, jeszcze mniejszy niż sobie wyobrażałam, ale cieszę się, że jest. Uwielbiamy nieplace zabaw. Bardzo popieram takie inicjatywy, miejsce jest zagospodarowane w inny sposób niż inne tego typu.

Nie znajdziecie tu typowego sprzętu jak na większości krakowskich placów zabaw. Dużo naturalnych materiałów, drewniane konstrukcje, które super współgrają z otoczeniem niewielkiego skweru, który tu się znajduje.

Jest tu ścianka wspinaczkowa, duża szeroka zjeżdżalnia, pieńki, pagórek z rurą w środku (taki jak w Żabich Dołach w Zielonkach). Fantastyczna konstrukcja ze zdjęcia głównego – podest z gumy, po którym można skakać i biegać. Kukuchom się bardzo podobał, zrobiły tu z 10 rund pod rząd 😉
Miejsce idealne dla dzikich dzieci.

Teren ten poniekąd uratowano – jest to ostatni zielony odcinek w tym rejonie pomiędzy blokami, biurowcami i innymi budynkami. A to wszystko dzięki Budżetowi Obywatelskiemu, czyli inicjatywom mieszkańców Krakowa.

Wokół tego Ogrodu Krakowian jest dużo podestów (podwyższonych, by chronić korzenie rosnących tu drzew) i ławek do siedzenia. W lecie na pewno jest dużo cienia.

Ogród Chwastowy znajduje się przy ul. Wadowickiej, w sąsiedztwie stacji BP. Obok jest KFC, McDonald’s, Biedronka i Rossmann.

Nie jechałabym tu specjalnie z dzieckiem z drugiego końca miasta, ale jeśli mieszkacie po tej stronie Krakowa lub będziecie w okolicy – to odwiedźcie to miejsce.

Oby jak najwięcej takich inicjatyw w Krakowie!💚

Przydatne informacje:


– Ogród Chwastowy, Ogrody Krakowian, przy ul. Wadowickiej, zaraz obok Stacji BP (Wadowicka 4),
– z parkingiem jest tu trochę problem, bo oficjalnie nie wiem gdzie tu można zaparkować – jest parking McDonald’s, stacji BP, itp. Może ktoś z Was pomoże?
– najbliższy przystanek MPK: Rondo Matecznego
– dużo gastronomii wokół. Umiem sobie wyobrazić, że na pewno jest tu przyjemnie z kawą z Maca 😍,
– bez problemu z wózkiem.

Znacie to miejsce? A jakieś inne Ogrody Krakowian?

Więcej Ogrodów Krakowian (które niekoniecznie są placami zabaw:)) znajdziecie pod tym linkiem, stworzonym przez ogrody Krakowian.

Na mojej stronie znajdziecie jeszcze podobne miejsca dla dzikich dzieci: naturalny plac zabaw Leśna Kryjówka i Żabie Doły w Zielonkach.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Looking for Something?