Żabie Doły – nieplac zabaw w Zielonkach do podglądania dzikiego życia

Żabie Doły to niewielki skwer publiczny w Zielonkach, zagospodarowany w minimalny sposób, by podglądać dzikie życie na tym obszarze. Świetna inicjatywa na rzecz lokalnej przyrody. Tworzona z pasją przez mieszkańców Zielonek i Fundację Dzieci w Naturę.

Nieplac zabaw? To właśnie tutaj. To miejsce w którym dziecku ubieracie wodery (o których pisałam tutaj), ono znajduje patyk, podchodzi do wody… i dziecka nie ma.

Z radością obserwowałam jak Lila i Matysia reagują na całe otoczenie, świetnie się tutaj bawiąc. A ja naładowałam witaminę N (N jak Natura). 💚

Znajdziecie tutaj szałasy z wierzby oraz hit – pagórek z rurą w środku (jakoś się to nazywa profesjonalnie?). W środku stała woda, więc to był mój błąd, że nie od razu założyłam dziewczynom wodery, kalosze to było za mało. 😁

Mieszkańców tu wiele, ale głównymi są żaby w niewielkim stawie. 🐸Teraz buzują pod powierzchnią wody w postaci kijanek, ku radości naszej i naszych dzieci. Z radością obserwowałam jak Lila i Matysia reagują na całe otoczenie, świetnie się tutaj bawiąc. Co tu znajdziemy?
💚Mikrobagna,
🐸żaby,
🌲martwe drewno,
💚pnie,
💚błoto,
💚wierzbowy szałas.

Na drzewach są zawieszone budki lęgowe dla ptaków i nietoperzy. Znajdziecie tu również pięknie ilustrowane tablice informacyjne, z których można dowiedzieć się o mikrożyciu w tym miejscu.

Przydatne informacje:

– Zielonki, ul. Atrakcyjna 34, wejście przez furtkę. Skwer jest ogrodzony, na miejscu jest mały parking na parę samochodów.
– Najbliższy przystanek MPK: os. Marszowiec 1,
– Skwer jest niewielki, ale Wasze dzieci będą miały na pewno co robić, tylko się przygotujcie w odpowiednie ubrania.
– Więcej o życiu tego miejsca możemy znaleźć na grupie FB: “Żabie Doły w Zielonkach”, gdzie regularnie są wrzucane zdjęcia z ciekawym opisem życia i w tym miejscu.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Looking for Something?