„Leśne Warsztaty” Anna Jodełka – pierwsza taka książka w Polsce

Książka  „Leśne Warsztaty” Anny Jodełki to wyjątkowa propozycja dla wszystkich, którym temat pielęgnowania więzi z naturą, wspierania i edukowania najmłodszych jest bliski. To pozycja nie tylko dla edukatorów czy nauczycieli. To książka również dla rodziców, którzy chcą spędzać czas ze swoimi dziećmi w naturze. Dla takich rodziców jak ja, którzy chcą współtowarzyszyć swoim dzieciom w odkrywaniu przyrody.

Anna Jodełka w swojej książce dzieli się swoją wiedzą i bogatym doświadczeniem. Znajdziecie tu odpowiedzi na kwestie formalne organizacji leśnych warsztatów: m.in. bezpieczeństwo w terenie, wybór miejsca. Sporo praktycznych wskazówek (np. ubrania dzieci na każde warunki pogodowe, patenty na kleszcze).

Oprócz tego w książce znajdziecie pomysły na leśną zabawę. Pomysły podzielone według tematów i wieku uczestników wraz z listą przedmiotów potrzebnych do zrealizowania aktywności.

Pozycję “Leśne Warsztaty” uzupełniają ciekawe wywiady z edukatorami przyrody. Każdy z nich organizuje pracę z grupą w inny sposób, ale łączy ich to samo – zielone serce.

Książka rozwiała wiele moich wątpliwości dotyczących organizacji leśnych aktywności dla dzieci. Nie ma tu lania wody, to same konkrety przekazane w bardzo przystępny sposób.

Książkę możecie kupić na stronie krakowskiego wydawnictwa K.

Zdjęcie zostało zrobione w Żabich Dołach, o których pisałam tutaj.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Looking for Something?