Gdynia z dzieckiem z Krakowa

Trójmiasto z dzieckiem z Krakowa – mamy świetne połączenie, niecałe 6 h pendolino i jesteśmy nad Bałtykiem, więc prawie jak rzut beretem. Polecam zarezerwować bilet wcześniej – raz, że jest taniej; dwa, że może uda się Wam upolować przedział rodzinny. W całym pociągu jest ich tylko 3, ale każdy z przedziałów posiada tylko 4 miejsca i dużo miejsca na bagaż.

Kocham Gdynię, to moje ulubione miasto w Polsce zaraz po Krakowie. Ale! Cały sekret tkwi w tym, że zawsze tu jesteśmy poza sezonem, głównie jesienią i zimą. Nie ma wtedy tłumów i wszystko jest czynne -w przeciwieństwie do innych mniejszych miejscowości nadmorskich, gdzie sezon trwa głównie od kwietnia do września.

Gdynia ma wiele do zaoferowania oprócz dostępu do morza i lepszego powietrza niż w Małopolsce. Mnóstwo fajnych knajp, atrakcje, muzea przyjazne dzieciom. Większość w bardzo bliskiej odległości, więc w 90% można przemieszczać się tutaj na nogach.

Ściąga fajnych miejsc:


➡️ Centrum Nauki Experyment @cnexperyment – genialne miejsce, koniecznie do zobaczenia i przetestowania dla całej rodziny. Mnóstwo eksponatów, eksperymentów i zabaw dla dzieci oraz dorosłych.
➡️ Akwarium Gdyńskie @akwariumgdynskie – budynek z zewnątrz odstrasza i na początku pierwsze dwie sale nie zachwycają (miałam ochotę krzyknąć „oddajcie mi moje 25 zł za bilet”🤪). A później jest super, każda sala jest coraz lepsza i na końcu wychodzi się zadowolonym, bo ostatnie sale robią duże wrażenie.
➡️ Muzeum Emigracji @muzeumemigracji – oddalone od centrum, najlepiej podjechać autobusem. Muzeum opowiada o losach polskiej emigracji, tych dawnych i współczesnych. Na samym końcu Sala Małego Podróżnika w kształcie statku, gdzie są zabawki, książki i poduchy. Można odpocząć po zwiedzaniu.
➡️ spacer Bulwarem Nadmorskim – od Plaży Śródmieście u podnóża Kamiennej Góry do Plaży w Redłowie – ok. 1.5 km promenady wzdłuż Bałtyku, przepiękne widoki.
➡️ Molo w Orłowie – drewniane i urokliwe molo o długości 180 m, obok dom Żeromskiego i kilka restauracji. Jest oddalone od centrum, ale dość blisko Centrum Nauki Eksperyment, więc można połączyć te dwa miejsca na jednodniową wycieczkę poza centrum Gdyni.

Knajpy:


➡️ Ciuciubabka Cafe @ciuciubabkacafe – kawiarnia rodzinna z bardzo dużym kącikiem dziecięcym i przyjaznym menu. Na miejscu można kupić książki i gry. Lubię tu wracać z dziećmi☺️
➡️F.minga @f.minga – położona na plaży poleca się na każdy posiłek. Z wielkich przeszklonych szyb widok na morze i zejście z tarasu prosto na plażę.
➡️ Restauracja Panorama: ogromny kącik dziecięcy, prawie jak bawialnia. Zaraz obok darmowe kolejki na Kamienną Górę.
➡️ Restauracja Krew i Woda @krewiwoda_restauracja
➡️ Pasta Miasta @pastamiasta 
➡️ Kofeina @kofeinagdynia
– najlepsza kawa w Gdyni.

Trochę się pozmieniało od lutego, gdy byliśmy tu ostatni raz, miesiąc przed lockdownem. Część lokali usunęła kąciki dziecięce, część ekspozycji w muzeach jest wyłączona z użytku, ale dalej jest cudownie – w Gdyni można złapać oddech i zwolnić.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Looking for Something?