Zalew Nowohucki – nowy plac zabaw i pierwsza tężnia w Krakowie

Fajnie się nad Zalewem w Nowej Hucie zrobiło po zmodernizowaniu tego obszaru. Po remoncie znajdziecie tu nowy plac zabaw, plażę, wybieg dla psów, boisko oraz pierwszą w Krakowie tężnię solankową. A wszystko wokół pięknego Zalewu Nowohuckiego.

Tężnia solankowa

Nowa tężnia nad Zalewem Nowohuckim została otwarta 1 lipca.

Wreszcie! Można przyjść i nawdychać się jodu jak nad morzem. Tężnia wytwarza solny mikroklimat, który ma działanie lecznicze.

Jak pewnie część z Was wie poprzednia została podpalona tuż przed otwarciem 2 lata wcześniej.

➡️Bezpłatna,
➡️Ogólnodostępna (od 1.04 do 31.10),
➡️czynna w sezonie letnim (od maja do końca sierpnia) od 7:00-20:00. W kwietniu, wrześniu i październiku 7:00-20:00.
➡️ Zalecana sesja to 30 min (a rekomendowany max 45 min).

Miałam cichą nadzieję, że jak przyjdę tutaj o 8:40, to nie spotkam nikogo, ale nie pomyślałam, że rano będą tutaj emeryci 😉 to nie plac zabaw 😅

Plac zabaw nad Zalewem Nowohuckim

Plac zabaw nad Zalewem Nowohuckim mieści się w sąsiedztwie nowo otwartej Tężni. Obok są jeszcze Foodtrucki, ale nie korzystałam.

Nie jestem w stanie opisać ile tu jest ciekawych sprzętów. Dla maluchów i starszych dzieci. Jestem pod ogromnym wrażeniem, jak teren nad Zalewem został zagospodarowany.

Jeśli kogoś zastanawia czemu na zdjęciach jest tak pusto – to byłyśmy tu wcześnie – ok. 9 rano. Po godz. 10 był już tłum i wtedy poszłyśmy dalej.

Dlatego ostrzegam – zazwyczaj jest tu sporo ludzi.

Jak pewnie zauważyliście sporo rzeczy zwiedzamy rano – moje dzieci mają wtedy najwięcej energii i w ten sposób unikamy tłumów. Wymaga to jednak trochę logistyki, bo każdy rodzic wie ile zajmuje czasami wyjście z dziećmi.

Byliście już nad Zalewem Nowohuckim? Jak wrażenia? A może dopiero się wybieracie?

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Looking for Something?