Kąpielisko i plaża Przystań Brzegi w Krakowie

Przystań Brzegi w Krakowie to kąpielisko, które istnieje dopiero od paru lat. Kiedyś żwirownia, dzisiaj plaże z super piaskiem.


Plusy i minusy


Oferta w Przystań Brzegi jest dość bogata: od piaszczystych plaż po kajaki i rowerki wodne do wypożyczenia, małą gastronomię, jakieś dmuchańce dla dzieci. 😉 Wybraliśmy się tutaj ze względu na płytką i wydzieloną strefę dla najmłodszych dzieci. Od 20 cm do 120 cm w najgłębszym miejscu, więc spokojnie można wybrać się z dziećmi.

Miejsce jest bardzo zmodernizowane (bramki, możliwość płatności kartą) i bardzo czyste. Gdy weszliśmy do wody to pływały tu nawet ryby, później nasze dzieci je wypłoszyły.😉


Oferta jest dość bogata: od piaszczystych plaż po kajaki i rowerki wodne do wypożyczenia, małe gastro, jakieś dmuchańce dla dzieci. 😉 Wybraliśmy się tutaj ze względu na płytką i wydzieloną strefę dla najmłodszych dzieci. Wydzielony bojami prostokąt od 20 cm do 120 cm w najgłębszym miejscu, na którym oprócz nas czuwało dwóch ratowników.


Miejsce jest bardzo zmodernizowane (bramki, możliwość płatności kartą) i bardzo czyste. Gdy weszliśmy do wody to pływały tu nawet ryby, później nasze dzieci je wypłoszyły.

Plaża jest z widokiem na Trakt Papieski, czyli dość osobliwie: ulicę którą jeździ mnóstwo ciężarówek i osobówek. Ale, ale! Wystarczająco daleko, by nie było ich słuchać, ale wystarczająco blisko by je dobrze widzieć.😉 Z minusów jeszcze nie ma tu cienia, dlatego koniecznie weźcie to pod uwagę wybierając się tutaj. Nakrycia głowy i jakieś namioty plażowe na pewno się przydadzą.


Czy mi się podobało? Tak, woda była czysta i ciepła, dzieci moje i koleżanek bezpiecznie szalały w wodzie, ludzi dzisiaj niewiele. Super, że wszędzie można płacić kartą i jest to przeogromny parking. Dużym minusem jest brak drzew – dlatego uczulam Was – namiot plażowy lub parasolka dająca cień obowiązkowo tutaj.
Kiedyś tu pewnie jeszcze zajrzymy.

A Wy byliście w Brzegach? Jeśli tak, jak się Wam podobało?
Planuje zwiedzić jeszcze parę innych kąpielisk w Krakowie i okolicach w te wakacje – co proponujecie następne? 🤔

Inne kąpielisko w Krakowie i okolicach, które odwiedziłam i opisałam:
Przylasek Rusiecki w Krakowie,
Zalew Kryspinów.


Przydatne informacje:


Przystań Brzegi ma swoją stronę internetową: otwarta 7 dni w tygodniu: pn-sb 10-20, nd 9-20,
– bilet normalny 10 zł, bilet ulgowy 7 zł, bilet rodzinny 7 zł/osoba, dzieci do lat 3 wstęp bezpłatny,
– bardzo duży parking (aż 2 hektary!), płatność10 zł/samochód,
– za bilety wstępu i parking zapłaciłam w kasie kartą,
– dwa punkty gastronomiczne: jeden fast food i jedna restauracja,
– dostępne toalety i toi toie,
– strzeżona plaża z wydzieloną strefą dla najmłodszych. Ratownicy czuwają od 10 do godz. 18.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Looking for Something?