Zalew Kryspinów z małymi dziećmi

Dzieci plus piasek oraz woda to kombinacja idealna. W sumie każda piaszczysta plaża to dla dzieci to taka duża piaskownica z nieograniczonym dostępem do wody, prawda?😉

Czasami zastanawiam się, czy warto tutaj zamieszczać miejsca znane. Wydaje mi się, że wszyscy je znają, nie potrzebują promocji i bywają przeludnione. Jednak po tylu wiadomościach „podzielisz się, gdzie to jest?”, to myślę, że warto napisać o tych bardziej popularnych. Jakaś część ludzi ich nie zna lub po prostu gdzieś o nich słyszała, ale nie wie czy warto tam pojechać.

Zalew Kryspinów, który część z Was zna, a część nie wie gdzie zaparkować, więc służę namiarami na końcu.😉 Parkingów jest tu parę, ja polecam swoje dwa ulubione.

Strefa dla nieumiejących pływać (od 20 do 120 cm)Na pewno kąpielisko w Kryspinowie jest jednym z bardziej popularnych kierunków. Nie dziwię się! Zalew Kryspinów jest ogromny i ma wiele atrakcji do zaoferowania. To super miejsce, by pojechać z dziećmi, nawet małymi.

Na strzeżonej plaży czuwają ratownicy i na wodzie jest wydzielone parę stref: dla maluchów (jeszcze niedawno nie wiedziałam o co chodzi z tą siatką, a to zabezpieczenie dla pluskania się dla takich ledwo chodzących maluszków, zobaczcie na zdjęciu niżej).

Nad Zalewem w Kryspinowie jest mnóstwo małej gastronomii, wypożyczalnia rowerków wodnych i kajaków, park lineralny, jak i plac zabaw (w cieniu!). Te drzewa i zielona roślinność to niewątpliwy atut w Kryspinowie. Wiele kąpielisk nie ma właśnie cienia.

Dzieci nabierały wody w wiaderkach oraz budowały tamy i inne konstrukcje.😀

Byliście kiedyś w Kryspinowie? Kiedy ostatnio?

Gdzie warto jeszcze jechać nad wodę z dziećmi w Krakowie i okolicach? Macie coś jeszcze do polecenia?

Inne kąpieliska, które odwiedziłam z dziećmi:
Przylasek Rusiecki w Krakowie,
Plaża Brzegi w Krakowie.

Przydatne informacje:


Zalew Kryspinów, 20 min samochodem z centrum Krakowa,
– Dojazd MPK z Krakowa: 3 autobusy (linia 209, 229, 239) odjeżdżające z przystanku Salwator lub Super Busem z Dworca Autobusowego MDA na ul. Bosackiej w Krakowie,
– Jest parę płatnych parkingów wokół zalewu, polecam dwa. Oba płatne w sezonie 20 zł/samochód. Poza sezonem wstęp bezpłatny.
Pierwszy niedaleko strzeżonej plaży ze strefą dla dzieci (moim zdaniem wygodniejszy):


Drugi parking z drugiej strony to obok Pizzerii Paolo i Parku Lineralnego:


– Wejście w sezonie jest płatne, na stronie Zalew Kryspinów jest cennik (15 zł/dorosły i 10 zł/ulgowy, dzieci do lat 6 wstęp bezpłatny, bilet rodzinny 2+3 30 zł). Posiadacze Katy MultiSport wstęp bezpłatny. Poza sezonem wstęp bezpłatny.
– Bardzo dużo małych punktów gastronomicznych wkoło: głównie budki z lodami i fast food. Polecam domowy obiad ze Skansen Smaków, jak i pizzę z Pizzerii Paolo,
– jest plac zabaw dla dzieci (który jest umiejscowiony między drzewami iglastymi, więc można odpocząć),
– WC i toi-toie dostępne.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Looking for Something?