Kraków. Przewodnik dla dużych i małych

Co można robić z dziećmi w Krakowie? “Kraków. Przewodnik dla dużych i małych”, to idealna pozycja dla przyjeżdżających do Krakowa, jak i mieszkańców stolicy Małopolski. W podróż po Krakowie zabiera nas Jadzia, dwunastoletnia wnuczka wawelskiego dzwonnika, która opowiada o każdym miejscu w książce ze swojej perspektywy.

Kolorowy przewodnik składa się z rozdziałów, z których każdy jest poświęcony innemu aspektowi królewskiego miasta. Kraków to nie tylko zabytki, muzea, kościoły, ale również ciekawostki, legendy, atrakcje, zwyczaje krakowskie czy zielone miejsca. Razem z bohaterką książki przemierzamy znane i mniej miejsca w Krakowie. Znajdziemy tu opisy najważniejszych zabytków, takich jak Wawel, Rynek Główny czy Kościół Mariacki, ale także mniej znane, choć równie interesujące zakątki miasta, jak kopce, Nową Hutę, Las Wolski, czy Centrum Edukacji Przyrodniczej. Z przewodnika dowiecie się jakie mamy święta krakowskie, gwarę czy osobliwości. Znajdziecie też tu również różne ciekawostki i anegdotki. Całość uzupełniają wspaniałe ilustracje.

To książka nie tylko dla turystów przyjeżdżających do stolicy Małopolski, ale również mieszkańców. Zachęca do zrobienia rodzinnej wycieczki po Krakowie i odkrywania nowych miejsc! Koniecznie weźcie tę pozycję na zwiedzanie miasta.

Przewodnik został napisany przez wspaniały duet: pisarkę Barbarę Gawryluk, która jest znana z licznych publikacji dla dzieci oraz przewodniczkę krakowską Łucję Malec-Kornajew, znaną jako Detektywkę Fishkę. Obie panie z Krakowa. Piękne, kolorowe ilustracje w książce są autorstwa Przemka Liputa, który “wychodzi na pole”. 

Materiał powstał we współpracy reklamowej z Wydawnictwem Literackim, które przygotowało kod rabatowy obniżający cenę książki „Kraków. Przewodnik dla małych i dużych” z 59.42 na 44.04 zł (najniższa cena książki z ostatnich 30 dni: 52,43 zł).
Kod jest ważny do 26 czerwca.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Looking for Something?