Park Reduta – 4 place zabaw i ścieżka edukacyjna „Drugie Życie Drzew”

Park Reduta jest nowym parkiem w Krakowie, oddanym do użytku w zeszłym roku. Tak, parki w Krakowie też powstają. No, jest tu fantastyczna przestrzeń!💚

Trochę trudno go znaleźć na google maps, bo drzewa młode i nie jest zielony jak inne tego typu miejsca. Ja oczywiście skupię się na dziecioprzyjaznych sprawach: placach zabaw i ścieżce przyrodniczej.

Placów zabaw jak się okazuje jest tu cztery, a nie jak kiedyś myślałam dwa. 😉
Trzy place zabaw są położone jeden obok drugiego na skarpie. Kiedyś myślałam, że to 3 poziomowy plac zabaw. Okazuje się, że każdy z poziomów jest osobnym placem zabaw oddzielonym murkiem, ale połączony ścieżką wokół której można przejechać wózkiem.
Im wyżej, tym trudniejszy plac zabaw. Dużo drewnianych konstrukcji, schodków na skarpie, zjeżdżalni.

Najwyżej, trochę z boku, jest plac zabaw dla najmłodszych. Jest tu przestrzeń do zabawy piaskiem, górka z tunelem, mostek.

Za placem zabaw w stronę ulicy Rozrywka jest część leśna na której jest ścieżka edukacyjna „Drugie życie drzew” poświęcona zagadnieniom martwego drewna. Czerwonym szlakiem ścieżki mijamy tablice edukacyjne z informacjami, szałasy, ambony na które można wejść. Znajdziecie tu również leśną klasę – miejsce z tablicą kredową i pieńkami do siedzenia. A wszystko pośród małego lasu z licznymi kłodami i suchym drewnem.

Park Reduta jest parkiem młodym, więc place zabaw są tu nasłonecznione w lecie, ale w taki październikowy dzień jak dzisiaj – to tylko łapać tam witaminę D.
W części leśnej jest mnóstwo cienia i jest trochę dziko, tak jak lubimy 😉

Pawilon w parku w którym miała być kawiarnia czy restauracja nie działa, czy ktoś z Was wie kiedy zostanie oddany do użytku?

Przydatne informacje:

Park Reduta:
➡️ parking pośrodku ulicy Rozrywka, na mapach google jest zaznaczone wejście do parku (niżej zamieściłam mapkę),
➡️ najbliższy przystanek MPK: Kurzei,
➡️ kawiarnia jeszcze tu nie działa, nie ma żadnego zaplecza gastronomicznego,
➡️ można poruszać się tu z wózkiem, nawet między placami zabaw położonymi na skarpie są wyznaczone specjalne ścieżki dookoła, gdzie przejedziecie wózkiem.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Looking for Something?