Ojców na rowerach z Krakowa

Ojców na rowerach? Do Ojcowa z Krakowa na rowerach z dziećmi?

Uwaga: wpis powstał w 2021 roku, teraz niestety ta trasa jest w remoncie, dlatego nie polecam jej dopóki nie skończą się prace na wyjeździe z Krakowa.

Jedziemy czy nie jedziemy? – pytaliśmy siebie z Ojcem Mateuszem rano. Trochę się nam nie chciało, trochę miało padać.


Czasami warto się przełamać, więc pojechaliśmy rowerami z Krakowa do Prądnika Korzkiewskiego oraz Ojcowa z dwójką naszych córek. Mieszkamy z dobrej strony Krakowa, więc mamy te parę kilometrów bliżej niż ludzie z południowego Krakowa.

rowerystylowe.pl – sklep rowerowy w którym kupisz rower dla dziecka czy siebie, przyczepkę rowerową, różne akcesoria rowerowe. Kod krakowzdzieckiem daje 5% zniżki na wszystko (reklama)

Inne pomysły na trasy rowerowe z dzieckiem znajdziesz tutaj.

Cudowna trasa, trochę przez wioski, trochę polami aż do Prądnika Korzkiewskiego. A stamtąd rzut beretem do Ojcowa, gdzie zahaczyliśmy o kawiarnię Niezapominajka Kraków i Pstrąg Ojcowski, gdzie kupiliśmy smakołyki na wynos i zrobiliśmy sobie piknik w Ojcowskim Parku Narodowym.

Przydatne informacje:

– do Ojcowa na rowerach wyruszyliśmy z północnego Krakowa do Prądnika Korzkiewskiego przez Giebułtów.
– Cała trasa jest bardzo przyjemna, prowadzi przez wioski i pola, ale jest jeden problematyczny odcinek przez las, a w zasadzie jakieś 15m. Było to strome zejście w dół, gdzie musieliśmy zejść na chwilę z rowerów, by przetrzymać przyczepkę. W pojedynkę byłoby ciężko utrzymać przyczepkę, dlatego ostrzegam przed tym odcinkiem. Najlepiej być we dwojkę lub bez przyczepki rowerowej

Jak wygląda droga przez las możecie zobaczyć na zdjęciu niżej z oznaczeniem czerwonego szlaku.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Looking for Something?