Dinozaur w Krakowie – poznajcie Dino z AGH

Dinozaur w Krakowie? Poznajcie Dino. Mieszka w głównym budynku Akademii Górniczo–Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, ma Alei Mackiewicza, na 2 piętrze. Tutaj oprócz sali wykładowych mieści się Muzeum Geologiczne, gdzie możecie zwiedzić niewielką i bezpłatną wystawę ze skamieniałościami.

Poza dinozaurem są jeszcze gablotki ze skamieniałościami, minerałami i odlewami.

Dinozaur w Krakowie. Czy to kuzyn tyranozaura? – pyta Lila, lat 3.

Lila (lat 3), młoda paleontolożka była zachwycona i stwierdziła, że Dino to kuzyn tyranozaura. A Wy jak myślicie?

W Krakowie nie ma miejsca z dinozaurami, przydałoby się jakieś Muzeum Historii Naturalnej. Fajnie, że chociaż można pokazać dziecku takiego dinozaura i parę rekonstrukcji skamieniałości. Młodzi paleontolodzy powinni być usatysfakcjonowani.

Trochę poszperałam w internecie i Dino ma swój krąg fanów. Rok temu miał kapelusz i muszkę z okazji balu jubileuszowego AHG.
Podobno warto też mu złożyć po obronie pracę magisterską. Jak jest dobra, to jej nie zje i odda. Nie mam pojęcia w jakich godzinach można dokładnie odwiedzać Dino, pewnie od rana do wieczora póki budynek czynny😉

Dużym plusem jest to, ze bez problemu można tu wjechać i poruszać się wózkiem. Z tyłu głównego budynku, od podwórka jest winda. Trochę się zgubiłam, ale studenci pomogli.

Przydatne informacje:

– Dino w AGH, Adres: al. Mickiewicza 30, 2 piętro, wejście od tyłu,
– najbliższy przystanek MPK: AGH lub Czarnowiejska,
– bezpłatna wystawa, ale nie zdziwcie się, że na korytarzu minie Was parę studentów lub wykładowców, to w końcu główny budynek AGH,
– bez problemu można wjechać tutaj wózkiem,
– z AGH macie bardzo blisko do Parku Jordana, gdzie jest parę placów zabaw, więc możecie kontynuować dzień tam. Polecam Cafe Organic w Parku Jordana, mają malutki kącik dziecięcy.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Looking for Something?