Najnowsza wystawa dla małych (i dużych) w Pałacu Krzysztofory

Najnowsza wystawa stała w Pałacu Krzysztofory „Kraków od początku, bez końca”. Piękna. Dla wszystkich miłośników Krakowa: tych dużych, jak i małych. To kolejna wystawa w Krakowie, na którą można przyjść z dzieckiem.

Kraków ma mnóstwo historii, o których można opowiadać bez końca, ale najnowsza ekspozycja opowiada o kilku z nich. A tam kilku…! Kilkaset eksponatów z kolekcji Muzeum Krakowa na aż 1400 m2.

Wystawa jest spora, rozmieszczona na dwóch kondygnacjach:
– na poziomie -1 (dotyczącej głównie historii Krakowa),
– na poziomie +1 (dotyczącej życia codziennego Krakowian).

Nie sposób wszystkiego wymienić. Królowie Polski, Pan Twardowski, nobliści, zwykli Krakowianie, Lajkonik, dzieła Wyspiańskiego, czy Józefa Mehoffera. Wiele, wiele innych.

Wystawa jest niesamowita i można na nią wracać bez końca, bo „teraźniejszość” Krakowa będzie się tu zmieniać. Dlatego myślę, że przyjdziemy tu za jakiś czas jeszcze raz.

Bardzo mi się podobało, że sporo obiektów zapraszało do dotknięcia i doświadczenia. Wszyscy posiadający dzieci wiedzą, jakie to stresujące być z małymi dziećmi w muzeum, gdzie nie można nic dotknąć.🤫 Tu muzeum wyszło naprzeciw i praktycznie w każdej sali jest jakiś obiekt do dotknięcia, czy nawet powąchania. 😉 A zresztą zachęcam Was do zobaczenia 30-sekundowego filmiku, który zmontowałam z wizyty tutaj.

Absolutnym hitem było wejście do kolorowej szopki, którą widzicie na zdjęciu głównym. Szopka krakowska w rozmiarze pokoju, znajduje się na poziomie +1 i na samym końcu wystawy.
Ponadto jeszcze do 27.02 możecie odwiedzić wystawę czasową szopek krakowskich (o której pisałam tutaj), która znajduje się w tym samym budynku w Pałacu Krzysztofory na poziomie +2.

Ta wystawa to ostatni akcent po niedawnym remoncie w Pałacu Krzysztofory. Byliście już tutaj z dziećmi albo może się wybieracie?

Przydatne informacje:


– Wystawa „Kraków od początku bez końca” w Pałacu Krzysztofory, Rynek Główny 35,
– wystawa otwarta od wtorku do niedzieli w godz. 10-18. Ostatnie wejście o godz. 17:00,
– bilet normalny: 28 zł, bilet ulgowy 14 zł, bilet rodzinny 56 zł, dzieci do lat 7 wstęp wolny,
– we wtorki wstęp wolny,
– najbliższy przystanek MPK: Teatr Bagatela,
– na poziomie -1 można wjechać z wózkiem po specjalnej platformie zjeżdżającej. Na poziom +1 można wjechać bez problemu z wózkiem windą,
– jest szatnia na parterze, gdzie można zostawić kurtki, czy przebrać ewentualnie buty,
– kawiarnia, WC i sklep muzealny dostępne.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Looking for Something?