W schronisku z dziećmi: Bacówka PTTK nad Wierchomlą

Nie byliśmy tu pierwszy raz. Poprzednio byliśmy tu dwa lata temu. Również zimą i z dziećmi. Wiedzieliśmy, że tu wrócimy. To schronisko nas zauroczyło.😍 Bacówka PTTK nad Wierchomlą w Beskidzie Sądeckim.

Schronisko położne na 887 m n.p.m., na wielkiej polanie z niesamowitym widokiem na panoramę Tatr. Magiczne i kameralne miejsce.

W schronisku z dziećmi

Nocowaliśmy tu przez dwie noce, warunki są takie jak w schronisku. To nie hotel😉 Pokoje są 2-6 osobowe, my zarezerwowaliśmy pokój 3-osobowy online na stronie schroniska. Dodatkowo na miejscu wypożyczyliśmy pościel.
Łóżka w większości pokoi piętrowe, łazienka na innym piętrze, nie ma kuchni do dyspozycji. Miejcie to na uwadze, bo to nie jest hotel, tylko schronisko.

Nie ma tu typowych udogodnień pod dzieci, ale parę rzeczy na plus: w sali jadalnej jest ogrodzony kącik relaksacyjny z poduchami, książkami i planszówkami (w większości niekompletne😉).
We wspólnej łazience naliczyłam 4 nocniki!😁 Jest przewijak.

O tym co zabraliśmy z dziećmi w góry, napisałam w tym wpisie: Co wziąć dla dzieci w góry? Nocowanie w schronisku.

Jedzenie jest na Wierchomli pyszne (polecam kugel wegetariański i pierogi!). Mile widziane są tu nie tylko rodziny z dziećmi, ale i zwierzęta. Mieszka tu bardzo dużo zwierząt, parę psów i koty, które wchodzą do pokoi gdy tylko uchyli się drzwi.😉 Dla kogoś to może być minus, ale obecność czworonogów dla Kukuch to wielka atrakcja.🐶😸

Jeśli szukacie miejsca by odpocząć, codziennie podziwiać panoramę Tatr (jeśli będzie widoczność) i mieć piękne miejsce na spacery, to zapiszcie to miejsce na przyszłość. My wybraliśmy to miejsce dwa razy zimą, bo polana pod schroniskiem jest idealna na sanki, a codziennie podziwianie panoramy Tatr było niesamowite. Jestem ciekawa jak wygląda to miejsce latem.

Przydatne informacje:


– 2.5 godziny samochodem z Krakowa do Wierchomli Małej,
– bezpłatny parking wzdłuż drogi niedaleko wyciągu w Wierchomli Małej, tu też zaczyna się też szlak czarny,
– z Wierchomli Małej do schroniska szlakiem czarnym według znaków 1 godzina, nam z dziećmi zajęło to 1.5 godziny,
– szlaku czarnego nie polecam, mimo że to najkrótsza opcja i szliśmy nim 2 lata temu. Milej go wspominamy, ale wtedy było dużo mniej śniegu i dużo łatwiej było go przejść. Jest dość stromy i łatwo pobłądzić.
– Teraz zimą wybralibyśmy dłuższą i łagodniejszą drogę ze Szczawnika od strony Muszyny, ta trasa nadaje się też na wózek lub sanki zimą (jedynie na ostatnich metrach są duże kamienie i to może być problematyczne),
– nocleg rezerwowaliśmy online na stronie schroniska, za pokój 3-osobowy zapłaciliśmy 180 zł/doba, pościel dodatkowo płatna,
– WC i prysznice na poziomie -1.
– w schronisku jest pyszne jedzenie, codziennie serwowane od godz. 8 do godz. 19. Polecam kugel wegetariański i pierogi z jagnięciną,
– na korytarzu na poziomie 1+ czajnik i mikrofalówka dla nocujących w schronisku,
– dzieci do lat 5 śpiące na łóżku z rodzicem – pobyt bezpłatny.

Szlak czarny (przypominam, że nie polecam go zimą, gdy jest sporo śniegu):
Szlak ze Szczawnika, którą teraz byśmy wybrali:
Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Looking for Something?