Wiślana Trasa Rowerowa i Uście Solne z dziećmi

Wiślana Trasa Rowerowa, to hit Małopolski dla rowerzystów.

Trasa ma 230 km długości i ciągnie się wzdłuż Wisły, tutaj możecie zobaczyć trasę na interaktywnej mapie (klik). Wiślana Trasa Rowerowa (WTR) docelowo ma się ciągnąć przez całą Polskę (jakieś 1200 km?), ciągle trwają prace nad tym z tego co przeczytałam w internecie.
My zdecydowaliśmy się na odcinek zaczynający się w Uściu Solnym w stronę Wietrzychowic, bo trasa prawie w całości biegnie po wale przeciwpowodziowym.

Trasa jest płaska, idealna na wycieczki z dziećmi. Widoki PRZEEE-PIĘ-KNE. Na trasie minęło nas dosłownie paru rowerzystów, a po drodze widzieliśmy krowy i bociany. Takie polskie obrazki, które w tym roku wiele z nas doceni. 😊

Zrobiliśmy też sobie postój na piknik i Kukuchy się tak świetnie bawiły na pustej plaży, że Ojciec Mateusz pojechał na chwilę sam rowerem.😉🚲 Owocem tego jest ostatni film, który koniecznie zobaczcie (ostatni kafelek). Widać na nim gładką trasę WTR.

Przydatne informacje:

➡️ Z Krakowa do Uścia Solnego jest ok. godzina jazdy samochodem
➡️ Zaparkowaliśmy na rynku w Uściu Solnym. Dużo miejsca, parking bezpłatny. Stamtąd jechaliśmy parę minut rowerami na trasę WTR.
➡️ na Rynku w Uściu Solnym można kupić coś do jedzenia, na samej trasie rowerowej nie ma punktów gastronomicznych.
➡️ Dużo osób pytało mnie o lokalizację pustej plaży ze zdjęcia głównego. Szczerze to nie pamiętam, trafiliśmy tam przypadkiem.
Takich plaż jest tam mnóstwo, warto pojechać i zjechać że ścieżki rowerowej którymś ze zjazdów. Zjazdy z trasy pojawiają się co pareset metrów, po asfaltowym zjeździe dojechaliśmy tu polną drogą.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Looking for Something?