Muzeum Lotnictwa z dziećmi

Muzeum Lotnictwa Polskiego to dobry pomysł na bezpieczne zwiedzanie, myślę ze jakieś 80% obiektu znajduje się na zewnątrz. Wpis powstał w sierpniu 2020, gdy część Muzeum Lotnictwa było zamknięte ze względu na pandemię.

Muzeum Lotnictwa istnieje od lat 60., kiedyś było to lotnisko Rakowice-Czyżyny. Część obiektów dawnego lotniska jest obecnie używana przez Muzeum, m.in. hangar i magazyn.

Cały obiekt jest imponujący, gdzieś przeczytałam że zajmuje 8 miejsce na świecie w rankingach Muzeów Lotnictw. Można zobaczyć ponad 200 sztuk samolotów na paru hektarach, więc miejsca sporo.

W czasach pandemii – trochę się tu pozmieniało od jesieni, gdy byliśmy tu ostatnio:

✈️ Część obiektu w środku budynku jest zamknięta dla zwiedzających (ta część gdzie można było wsiąść do samolotu, pobawić się balonem, usiąść na fotelach pasażerskich czy na symulatorze lotu),
✈️ Na części zamkniętej obowiązuje nakaz maseczek, na zewnątrz nie trzeba ich nosić,
🛩️Mały i duży hangar ze starszymi modelami samolotów są otwarte,
✈️ Można wejść do helikoptera papieskiego Jana Pawła II, ale tylko do przedsionka, reszta za taśmami. Sprawdźcie godziny

Dzisiaj widząc deszczową pogodę rano byłam pewna, że nikogo nie będzie mimo bezpłatnego wstępu we wtorki. I tak było do jakiejś godziny 11. Później było już sporo ludzi, ale większość utrzymywała bezpieczny dystans na zewnątrz. Tylko w sklepiku mimo ograniczenia osób do liczby 3 ktoś próbował mi wejść na plecy i nie było to moje dziecko.🙄

Zrobiłyśmy sobie z koleżanką Lindą i jej dziećmi piknik pod samolotem, gdzie oprócz jedzenia zrobiłyśmy zajęcia tematyczne dla naszych dzieci. Samoloty z patyczków kreatywnych!

Przydatne informacje:
➡️bezpłatny i dość spory parking pod muzeum,
➡️najbliższy przystanek MPK: Muzeum Lotnictwa 2t
➡️We wtorki wstęp do muzeum jest bezpłatny. Teraz bym już chyba nie robiła sobie #cebuladeal, tylko bym przyszła w inny dzień😉 tym bardziej że wstęp dla dzieci do lat 7 jest bezpłatny i są zniżki np. 20% z Kartą Krakowską. Pozostałe dni 15 zł/dorosły, dzieci od lat 7/7 zł, dzieci do 7 roku życia wstęp bezpłatny. Aktualny cennik znajdziecie na stronie muzeum,
➡️Sprawdźcie aktualne godziny otwarcia. Myślałam, że dzisiaj jest czynne od 10, a tu od 9, więc warto sprawdzić jak to wygląda w poszczególne dni.
➡️bez problemów można poruszać się tutaj z wózkiem.
➡️ w sąsiedztwie znajduje się m.in. Park Lotników Polskich z kilkoma placami zabaw, a w Parku Lotników jest jeszcze Ogród Doświadczeń im. Lema, o którym pisałam tutaj – chociaż to może być za dużo atrakcji na jeden dzień, chyba że ktoś lubi zwiedzać intensywnie.

Kto tu już był, kto się wybiera pooglądać samoloty ✈️? 🙂

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Looking for Something?