Muzeum Lotnictwa z dziećmi

Czy Wasze dzieci lubią samoloty? Moje bardzo, więc cieszę się, że mamy unikalne Muzeum Lotnictwa właśnie w Krakowie, dzięki czemu możemy je często odwiedzać.

Muzeum Lotnictwa Polskiego to dobry pomysł na bezpieczne zwiedzanie. Myślę, że jakieś 80% obiektu znajduje się na zewnątrz. Wpis powstał w sierpniu 2020, gdy część Muzeum Lotnictwa była zamknięte ze względu na pandemię. Sytuacja ciągle się zmienia przez obostrzenia, więc trzeba na bieżąco sprawdzać działania poszczególnych instytucji.

Muzeum Lotnictwa istnieje od lat 60., kiedyś było to lotnisko Rakowice-Czyżyny. Część obiektów dawnego lotniska jest obecnie używana przez Muzeum, między innymi hangar i magazyn.

Imponujący obiekt na paru hektarach

W Muzeum Lotnictwa można zobaczyć ponad 200 sztuk samolotów rozmieszczonych na paru hektarach powierzchni. Ten obiekt zajmuje 8 miejsce na świecie w rankingach Muzeów Lotnictw.

W czasach pandemii trochę się tu pozmieniało:
– część obiektu w środku budynku jest zamknięta dla zwiedzających (ta część gdzie można było wsiąść do samolotu, pobawić się balonem, usiąść na fotelach pasażerskich czy na symulatorze lotu),
– na części zamkniętej obowiązuje nakaz maseczek, na zewnątrz nie trzeba ich nosić,
– mały i duży hangar ze starszymi modelami samolotów są otwarte,
– można wejść do helikoptera papieskiego Jana Pawła II, ale tylko do przedsionka, reszta za taśmami.

Przydatne informacje:


– bezpłatny i spory parking pod muzeum,
– najbliższy przystanek MPK: Muzeum Lotnictwa 2t,
– muzeum otwarte 6 dni w tygodniu: wtorek – niedziela w godz. 9-17, poniedziałki nieczynne,
– wstęp 27 zł/bilet normalny, 16 zł/bilet ulgowy, dla dzieci poniżej 7 roku życia wstęp bezpłatny. Sporo różnych zniżek (dla Karty Krakowskiej, Karty N czy Karty Dużej Rodziny). Aktualny cennik znajdziecie na stronie muzeum,
– we wtorki wstęp do muzeum jest bezpłatny,
– bez problemów można poruszać się tutaj z wózkiem.
– w sąsiedztwie znajduje się m.in. Park Lotników Polskich z kilkoma placami zabaw. W Parku Lotników jest jeszcze Ogród Doświadczeń im. Lema, o którym pisałam tutaj – chociaż to może być za dużo atrakcji na jeden dzień, chyba że ktoś lubi zwiedzać intensywnie.

Kto tu już był, kto się wybiera pooglądać samoloty ✈️? 🙂

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Looking for Something?