Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema

Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema to park edukacyjny zajmujący aż 6 hektarów. Pełen ciekawych eksponatów przybliżających prawa fizyki. W krakowskim Ogrodzie Doświadczeń nikt nie będzie się nudzić, więc to świetny pomysł na rodzinną wycieczkę.🙂

Odwiedzamy to miejsce mniej więcej raz na parę miesięcy. Czy coś nowego pojawiło się w nowym sezonie m? Nie, odkąd 2 lata (w 2021 roku) temu pojawiło się sporo nowości, tym razem tylko nowy film w planetarium (ale nie skorzystaliśmy, bo były rezerwacje porobione).

Ogród Doświadczeń im. S. Lema – co tu znajdziemy?

– instalacje interaktywne podzielone na: optyka, magnetyzm, hydrostatyka, akustyka, mechanika,
– odlotowy plac zabaw ze zjeżdżalnią rakietą🚀 z trzema poziomami 0, 2, 4 m. Znajdziecie tez tu 3 huśtawki: podwójną, pojedynczą i asymetryczną,
– rower na linie: wreszcie udało mi się przejechać!🎉
– tor saneczkowy (jeden bilet upoważnienia do jednego zjazdu, w kasie można dokupić 3 zjazdy w cenie 6 zł i to polecam Wam od razu zrobić, bo to kawałek do przejścia)
– naukowa siłownia i wiele, wiele innych.

Wycieczkę do Ogrodu Doświadczeń warto połączyć z wizytą w sąsiednim Parku Lotników, gdzie są foodtrucki i place zabaw (uwaga! w weekendy bywa tłoczno🙈). Pisałam o tym miejscu kiedyś tutaj i możecie poczytać relację, jednak weźcie pod uwagę, że to aranżacje czasowe i cały czas się zmieniają. Tych wagoników na zdjęciach nie ma, ale może się jeszcze pojawią.

Fajna jest też lekko ukryta restauracja Pod Jabłonią z sadem i placem zabaw niedaleko (polecam szczególnie latem, bo można tam jeść owoce z krzaków). I tak oto macie przepis na całodzienną wycieczkę w Krakowie.😉🎉

A Wy kiedy byliście ostatnio w Ogrodzie Doświadczeń? A może lubicie to miejsce tak bardzo jak my?

Przydatne informacje:

– Ogród Doświadczeń czynny jest od kwietnia do października 7 dni w tygodniu. Szczegółowe godziny otwarcia znajdziecie tutaj.
cennik znajdziecie tutaj,
– bezpłatny parking pod M1,
– Najbliższy przystanek MPK: M1 Aleja Pokoju,
– Można po ogrodzie poruszać się z wózkiem,
– na terenie ogrodu działa mała gastronomia i WC przy wejściu (zaraz obok kas).

Więcej pomysłów na zwiedzanie Krakowa z dzieckiem znajdziesz w tej zakładce tutaj, jak i na moim Instagramie oraz Facebooku.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Looking for Something?