Gondole górskie w Krakowie? Jesienna Arena Garden

Arena Garden to duża strefa food trucków zlokalizowana zaraz przy budynku Tauron Areny i Parku Lotników Polskich. Miejsce to, pełne food trucków, cieszyło się dużą popularnością w lecie. Nie dziwię się! To bardzo atrakcyjna lokalizacja. W sobotę 9 października w strefie Arena Garden pojawiła się nowa jesienna aranżacja. Jak tylko zobaczyłam w internecie zdjęcia nowości to wiedziałam, że to będzie idealne miejsce by wybrać się z dziećmi. Co mnie tak zaciekawiło?

Góry czy Kraków?

Nowość! W Arena Garden pojawiły się gondole górskie z różnych miejsc w Polsce. Zostały umieszczone na schodach i pod budynkiem Tauron Areny, zaraz obok food trucków. Gondoli jest kilkanaście, do każdej można wejść i się w nich stołować!😁 Zostały ulepszone na okoliczność gastronomiczną: w środku każdej gondoli górskiej jest stolik, lampka i grzejnik.

Moim córkom bardzo podobały się gondole górskie, do prawie każdej chciały wejść. Zjedliśmy tu z Lilą i Matysią pyszną pizzę z jednego z food trucków.

Cała strefa Areny Garden na zewnątrz jest dodatkowo oświetlona. Pojawiły się również ogrzewacze. Fajnie to wymyślono, by było tu przyjemnie na zewnątrz jesienią, gdy dzień coraz krótszy i wieczory zimne.😉 Jest też nowa ścianka jesienna do zdjęć, pewnie wiele z Was zrobi sobie tu zdjęcie w dyni i astrach. 🎃 My też takie mamy!

Poza tym w małej hali Arena Coffee pojawiły się kominki oraz fotele. Podobno mają być tu organizowane warsztaty dla dzieci, ale nie znalazłam jeszcze ich programu. Jak go znajdę, to na pewno go tutaj podlinkuję.

To bardzo fajna lokalizacja i można tu przyjemnie spędzić czas z dzieckiem. Z Arena Garden jest zaledwie 3 minuty pieszo do fajnego placu zabaw Smoczy Skwer, jak i do stawów w Parku Lotników Polskich. Poza tym blisko stąd do Ogrodu Doświadczeń. Pod koniec października ma się pojawić nowa wystawa świetlna, tym razem Królewna Śnieżka.
Można tu spędzić pół dnia, jak i godzinę ekspresowo się stołując.

Kto z Was był w Arena Garden? Widzieliście jego jesienną odsłonę?

Przydatne informacje:

 • Arena Garden, Stanisława Lema 7,
 • godziny otwarcia: poniedziałek-czwartek 13-21, piątek 13-22, sobota 12-22, niedziela 12-21,
 • najbliższy przystanek MPK: M1 Aleja Pokoju 1t lub TAURON Arena Kraków al. Pokoju,
 • parking, tu są dwie opcje (pinezki do Google Maps poniżej):
  – bezpłatny, ale dalszy pod Centrum Handlowym M1 (jest duży, ale w niedzielę jest tam wydzielony tylko niewielki odcinek – wyjeżdżając od Alei Pokoju po prawej stronie),
  – płatny, pod Tauron Areną, od ul. Lema – opłata za postój 8 zł, więcej szczegółów dotyczących parkingu tutaj,
 • mnóstwo food trucków z kuchnią całego świata,
 • w sąsiedztwie:
  • dwa place zabaw w Parku Lotników Polskich, najbliższy plac zabaw Smoczy Skwer,
  • stawy i leżaki w Parku Lotników Polskich,
  • Ogród Doświadczeń (pod koniec października ma się pojawić nowa instalacja świetlna).
 • wózek można wziąć. Z dwóch stron Tauron Areny są dwa długie (i wąskie) podjazdy dla wózków.

Pinezka do parkingu pod M1:
Pinezka do parkingu pod M1:
Udostępnij:

Looking for Something?