AleKlocki – największa sala zabaw LEGO w Polsce

Czy wiecie kto to jest AFOL? Adult Fan of LEGO, czyli dorosły fan LEGO. Mam taki dorosły egzemplarz w domu, który ma wspaniałą przykrywkę w postaci dwójki dzieci. Lila i Matysia to równie duże fanki najbardziej popularnych klocków na świecie co Ojciec Mateusz. To była kwestia czasu kiedy zawitamy do największej w Polsce sali zabaw z klockami LEGO, AleKlocki w Myślenicach. Tym bardziej że to nie tak daleko: ok. 40 min samochodem z Krakowa.

Ponad 600 zestawów LEGO

W sali zabaw znajdziemy parę stref. Pierwsza strefa jest dla maluchów, takich od około 1 roku życia, gdzie znajdują się duże klocki, głównie LEGO Duplo i LEGO SOFT. Jeśli obawiacie się o maluchy, które mogą włożyć małe elementy do buzi, to tu będą bezpieczne, wszystko jest również na bieżąco jest dezynfekowane.

Obok znajduje się się strefa dla starszych dzieci, takich do 99 roku życia.;) Zapewne niejeden rodzic bawił się tu nie gorzej niż dziecko. Po prawej stronie są klocki LEGO przeznaczone do swobodnej zabawy, posortowane kolorami (ponad pół tony klocków!), a po lewej… Ponad 600 zestawów LEGO do złożenia. Bardzo dużo zestawów tematycznych z popularnych filmów czy gier. Sama wsiąknęłam i układałam zestaw z Harry Pottera i LEGO Architekture. Wszystkie zestawy mają swoje oryginalne pudełka. Jeśli jakiś zestaw wpadnie Wam w oko, to pani animatorka Wam go udostępni do złożenia.

Na sali przebywa cały czas pani animatorka, to jedno z nielicznych miejsc w Małopolsce, gdzie można zostawić dziecko pod opieką za dodatkową opłatą.


Co tu znajdziemy?

– LEGO każdego rodzaju: Duplo, System, Technic, Friends, Soft, Scala, Quatro.
– oprócz klasyków są też interaktywne zestawy LEGO, do sterowania i programowania. Ojciec Mateusz dużo czasu spędził przy symulatorze trzęsień układając różne budowle.
– Zestawy są sprytnie posegregowane, ten system przechowywania to dla mnie ogromna inspiracja w okiełznaniu tylu zestawów. Ponad 600 zestawów LEGO, które czekają na chętnych do złożenia.
– dziecko może bawić się z rodzicem, jak i zostać pod opieką wykwalifikowanej animatorki,
– na miejscu organizowane są różne zajęcia dla dzieci (podzielone ze względu na wiek, np. robotyka czy druk 3D). Raz w miesiącu jest organizowane nocowanie (tak, nocowanie w bawialni!), czy różne eventy, np. wkrótce ferie zimowe. Polecam sprawdzić bieżące wydarzenia na stronie sali zabaw AleKlocki.
– można tu zorganizować urodziny dziecka, jak i… dorosłego. Do przemyślenia na przyszłość u nas w rodzinie!😉
– wycieczki dla grup szkolno-przedszkolnych połączonych z tematycznymi animacjami,
– sklep stacjonarny i internetowy (dużo unikatowych zestawów klocków, jak i gadżetów),

Kawiarnia, sklep stacjonarny i internetowy

Poza salą zabaw znajduje się tu również mała kawiarnia ze stolikami, gdzie można coś wypić i zjeść małą przekąskę. To nie wszystko. Znajduje się tu również sklep LEGO, w którym znajdziecie wiele ciekawych gadżetów związanych z klockami, jak i same zestawy LEGO.

AleKlocki oferuje też możliwość wypożyczenia zestawów LEGO do domu (również wysyłkowo).

Post powstał we współpracy reklamowej z AleKlocki.

Na koniec jeszcze Was zachęcam do zajrzenia na moje wyróżnione stories na naszym Instagramie, gdzie w folderze „AleKlocki” zapisałam stories z wizyty tutaj. Czy są tu jeszcze jacyś duzi i mali fani LEGO? Słyszeliście o bawialni AleKlocki?

Przydatne informacje:

AleKlocki, ul. Piłsudskiego 22/L1, Myślenice (poniżej znajdziecie pinezkę do Google Maps),
– ok. 40 min samochodem z centrum Krakowa,
– bezpłatny parking podziemny dla klientów AleKlocki (10 miejsc),
– cennik wejść:
– poniedziałek – czwartek: 1h/30zł, kolejna godzina 20 zł, opieka nas dzieckiem dodatkowe 15 zł 1h,
– piątek – niedziela i święta: 1h/35 zł, kolejna godzina 25 zł, opieka nas dzieckiem dodatkowe 15 zł 1h,
– realizują bon turystyczny,
– mini bar z napojami (pyszną kawą!) i przekąskami,
– WC z przewijakiem, nocnikiem i podnóżkiem dla dzieci (oraz ludzikiem LEGO jako podajnikiem do papieru toaletowego😁)

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Looking for Something?