Najnowsza wystawa „Trzepaki, Reksio, Atari”

Najnowsza wystawa „Trzepaki, Reksio, Atari” w Muzeum Nowej Huty, oddziale Muzeum Krakowa.

Genialna wystawa opowiadająca o zabawkach i grach z okresu PRL. Jak kiedyś bawiły się dzieci, jakie miały rozrywki?

Trocinowe misie, Bolek i Lolek, Reksio, Krecik, komputer commodore, Atari, książki i komiksy z PRL, to tylko część tego co tu znajdziecie. Jestem nią tak zachwycona, bo… można się bawić, można dotykać! Dzieci (i dorośli!) mogą m.in. grać w klasy, planszówki czy bawić się samochodzikami lub lalkami. Mogą kręcić fikołki na trzepaku czy zagrać na starym komputerze.

Muzeum Nowej Huty mogło w ramach wystawy postawić same szklane gabloty… i tyle, oglądajcie eksponaty!😉 A tu postarano się o to by każdy mógł poczuć się jak za dawnych czasów. Dla dzieci przygotowano specjalną ścieżkę i interaktywne eksponaty na pomarańczowych stanowiskach. Przez całe muzeum prowadzą ich Zosia i Antoś, narratorzy, którzy odbyli podróż do PRL i dzielą się swoimi przemyśleniami z małych głośników rozłożonych po całej wystawie. Na tej wystawie nie dziwi nikogo bawiące się dziecko!😉

Znajdziecie tu mnóstwo ciekawych eksponatów pochodzących od ludzi prywatnych: zbierano je w ramach akcji „Podziel się swoim dzieciństwem” przez prawie 1.5 roku. Eksponaty pochodzą też ze zbiorów Muzeum Zabawek Kraków, Muzeum Komiksu czy Muzeum Elektroniki.

Sentymentalna podróż na wystawie „Trzepaki, Reksio, Atari”

Na wystawie „Trzepaki, Reksio, Atari” można wybrać się w sentymentalną podróż całą rodziną, nawet jeśli sami jesteście trochę za młodzi i o większości eksponatów nie znacie.😉 Bierzcie całą rodzinę i przybywajcie się tu bawić! Ja tu na pewno jeszcze wrócę, ale wezmę tym razem dziadków na wystawę.

Dajcie znać jak się Wam podoba najnowsza wystawa w Muzeum Nowej Huty. A może ktoś zdążył z Was już ją odwiedzić? Bardzo dziękujemy Muzeum Krakowa za zaproszenie na wystawę kuratorskie z panią Agatą Klimek-Zdeb. To był dla nas zaszczyt!

Przydatne informacje:

„Trzepaki, Reksio, Atari” wystawa czasowa (17.02.23-07.01.24) w Muzeum Nowej Huty, os. Centrum E1.
– otwarte środa-piątek w godz. 10-17, sobota-niedziela w godz. 10-18,
– bilet normalny 16 zł, bilet ulgowy 12 zł, bilet rodzinny 32 zł, bilety można rezerwować online. W ramach jednego biletu można zobaczyć jeszcze wystawę w tym samym budynku Atomowa groza. Schrony w Nowej Hucie” oraz zwiedzić wystawę „Podziemna Nowa Huta. Stan Zagrożenia”, która znajduje się na os. Szkolne 37.
– w środy wstęp bezpłatny,
– najbliższy przystanek MPK: Plac Centralny im. R. Reagana,
– na wystawie można poruszać się z wózkiem, chociaż najlepiej go zostawić w szatni jeśli wybieracie w bardziej popularny dzień,
– WC i szatnia dostępne.

Więcej muzeów przyjaznym dzieciom w Krakowie znajdziesz tutaj.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Looking for Something?