Moonstreet, gra w Krakowie
Moonstreet to nowa gra po centrum Krakowa, która jest połączeniem gry miejskiej na świeżym powietrzu i escape roomu. W czasie zabawy podążamy śladami pewnej historii i zwiedzamy centrum miasta w zupełnie nowy sposób.
To innowacyjne podejście do rozrywki, które łączy elementy gry terenowej i przygodówki, umożliwiając uczestnikom eksplorację Krakowa. W różnych punktach Krakowa została osadzona fabuła gry pt. „Król Dwumiasta” i wiedzie przez centrum miasta ok. 4 km.
Gra ta pozwala nie tylko na świetną zabawę, ale także na odkrywanie mniej znanych zakątków Krakowa. Jest to wyjątkowa okazja do odkrycia Krakowa z innej perspektywy, nie tylko jako turysta czy mieszkaniec, ale jako aktywny uczestnik przygody, która wymaga sprytu, spostrzegawczości i umiejętności logicznego myślenia.
By zagrać w grę wystarczy dostęp do telefonu: czat w przeglądarce prowadzi uczestników od punktu do punktu, dostarczając zagadek i wskazówek dotyczących kolejnych lokalizacji. Nie są potrzebne żadne aplikacje. W jednym z pierwszych punktów gry odnajdujemy rekwizyty, które pozwolą nam rozwiązywać kolejne zadania.
Dla kogo jest gra Moonstreet?
Twórcy Moonstreet zadbali o to, aby gra była dostępna i atrakcyjna dla różnych grup wiekowych. Grają pary, który chcą mieć fajną randkę. Grają grupy znajomych, grupy szkolne czy rodziny z dziećmi.
My zagraliśmy w grę z dziećmi w wieku 5 i 7.5, jednak moim zdaniem najlepsza będzie dla dzieci 10+. Chodzi o to by swobodnie mogły czytać i rozwiązywać zagadki i łamigłówki.
Gra sprawdzi się super w grupach szkolnych, na stronie możecie zamówić taką opcję.
Bez limitu czasowego i rezerwacji
Co ważne przy dzieciach: nie ma limitu czasowego w grze. Twórcy gry Moonstreet przewidują 2 godziny na ukończenie gry, nam z (dość małymi) dziećmi zajęło to ponad 3 godziny. Gwarantuję, że czas podczas gry płynie bardzo szybko. My w międzyczasie zrobiliśmy sobie dwie przerwy. Podczas gry dostajecie małą przekąskę i na samym końcu jest coś do picia na uczczenie przygody. Przerwy można robić do woli: to Wasz czas i nikt nie pogania. Można nawet wrócić do gry następnego dnia w skończonym punkcie.
Grać można przez cały rok i gra jest dostępna 7 dni w tygodniu. Jedyne ograniczenie to godziny otwarć punktów stacjonarnych, w których są też zadania albo niespodzianki. Gracze muszą rozpocząć grę mniej więcej w okolicach godz. 12 -21.
Jak zagrać? Plus kod zniżkowy
Wystarczy na stronie Moonstreet kupić bilet:
- jeśli wybieracie się z dziećmi, to najkorzystniej wyjdzie Wam zakup biletu rodzinnego (dzieci w wieku 6-16 mają 50% zniżki),
- dla grup szkolnych też jest zniżka na stronie,
- dla wszystkich pozostałych osób: jeśli wybieracie się na randkę, czy jesteście grupą znajomych, czy Wasza firma szuka pomysłu na integrację, to dla Was mam kod zniżkowy “10%” na hasło “krakowzdzieckiem”.
Po zakupie dostajecie link na Wasz adres mailowy, który po kliknięciu otworzy czat w przeglądarce. Udajecie się na punkt startowy z maila, otwieracie link z czatem, wpisujecie “start” i …. otwiera się materiał audio oraz tekst, który wprowadza Was do klimatu fabuły gry.
Podsumowując, gra Moonstreet to doskonały sposób na spędzenie czasu w gronie rodziny lub przyjaciół, a także niepowtarzalna okazja do odkrycia nowych, fascynujących aspektów miasta. Jeśli szukasz niebanalnej przygody i chcesz spojrzeć na Kraków z innej perspektywy, Moonstreet z pewnością spełni twoje oczekiwania.
W grę możecie zagrać też w innych miastach Polski: Warszawie, Łodzi i Wrocławiu. W przygotowaniu są kolejne scenariusze gier.
Wpis powstał we współpracy reklamowej z Moonstreet. Zapraszam Was na mojego instagrama, gdzie znajdziecie relację z gry,