Malownicza trasa rowerowa szlakiem wąskotorówki w gminie Miechów

Trasa pieszo-rowerowa szlakiem dawnej kolejki wąskotorowej w gminie Miechów to bardzo przyjemna trasa o łącznej długości 9.1 km.🚴‍♀️🚶‍♀️

Szlakiem kolejki wąskotorowej w gminie Miechów

Trasa prowadzi szlakiem dawnej kolejki wąskotorowej, która jeździła tu od 1915 roku i przetrwała niemal do końca 1992 roku.

Odcinek pokazuje malownicze tereny gminy Miechów: tereny wiejskie (spotkaliśmy 4 krowy ku radości dzieci!), jak i tereny uprawne (widzieliśmy nawet kombajn, żniwa się zaczęły), las (tu zdecydowanie najprzyjemniej), jak i przez kawałek przez miasto.

Tę trasę wybrałam specjalnie na potrzeby swojej córki Lili, bo nie ma za wiele przewyższeń. Ruch samochodowy tutaj jest praktycznie zerowy (parę razy trasa przecinała się z drogami osiedlowymi) i ta droga jest idealna dla młodej rowerzystki. Lila ma 4.5 roku i od roku jeździ sama na rowerze z pedałami.

Odcinek zaczyna w Bukowskiej Woli i kończy w Lesie Chodówki. Przebiega przez trzy miejscowości: Podmiejska Wola, Miechów i wspomniania Bukowska Wola.

My zaczęliśmy trochę pośrodku, bo w Parku Miejskim w Miechowie i stamtąd ruszyliśmy do Lasu Chodówka. Wracaliśmy tą samą trasą (razem wyszło ok. 9 km w dwie strony).

W Lesie Chodówki jest punkt obsługi rowerzystów (MOR), tablice informacyjne o historii kolejki, atrapa lokomotywy (która na zdjęciach wygląda jak prawdziwa), jak i zadaszone stoliki dla rowerzystów. W środku lasu zrobiliśmy rodzinny piknik, odpoczęliśmy i poczytaliśmy o historii tego miejsca.

Minus, że ta trasa kończy się tutaj ślepo – trzeba wrócić tą samą trasą, ale, ale! Bardzo przyjemną trasą przez las i tereny wiejskie.

Zrewitalizowany park miejski w Miechowie

Zrobiliśmy sobie też dłuższy postój w Parku Miejskim w Miechowie, gdzie jest nowy i niesamowity plac zabaw. Otworzony niedawno, zaledwie miesiąc temu w czerwcu.

Planetarny plac zabaw tutaj jest naprawdę kosmiczny i nie dziwię się, że ludzie przyjeżdżają tutaj nawet parędziesiąt kilometrów! My w Krakowie takiego nie mamy! Zjeżdżalnie są ogromne i przyznam, że na początku z przerażaniem na nie patrzyłam. Po chwili zmieniłam zdanie, bo zobaczyłam, że zjeżdżalnie są dobrze wyprofilowane i dzieci nie zjeżdżają na nich jak na torpedach.
Plac zabaw naprawdę robi wrażenie, jak i cały Park Miejski z niesamowitą przestrzenią: piękne alejki, pergole i fontanny. Został wyremontowany w zeszłym roku.

Czy też jeździcie na rodzinne wycieczki rowerowe? Byliście kiedyś w Miechowie? Jak się Wam podoba nowa ścieżka rowerowa?

rowerystylowe.pl – sklep rowerowy w którym kupisz rower dla dziecka czy siebie, przyczepkę rowerową, różne akcesoria rowerowe. Kod krakowzdzieckiem daje 5% zniżki na wszystko (reklama)

Wpis powstał we współpracy reklamowej z Fundusz Partnerstwa, który przygotował Ekopakiety podróżnicze – „Podróżuj po Małopolsce w rytmie Eko”, które możecie pobrać tutaj. Znajdziecie tam więcej pomysłów na wycieczki w Małopolsce.

Przydatne informacje:


– samochodem 45 min z centrum Krakowa (40 km),
– bezpłatny parking przy Parku Miejskim w Miechowie (ul. Konopnickiej), to pośrodku nowej trasy rowerowej,
– bezpłatne WC w parku.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Looking for Something?