Prądnik Korzkiewski – trasa na wózek blisko Ojcowa i Krakowa

Gdybym dostawała za każde pytanie 1 zł w wiadomości prywatnej: „gdzie polecam blisko Krakowa i z wózkiem”, to byłabym bogata”. 😁 Chociaż rozumiem te potrzeby. Sama kiedyś takich tras szukałam, gdy miałam malutkie dziecko w gondoli.

Prądnik Korzkiewski jest w sąsiedztwie Ojcowa. Te dwie miejscowości dzięki zaledwie 2-3 km pięknej i płaskiej trasy do spacerowania lub przejechania rowerem. Rowerek biegowy dla dziecka też możecie wziąć.
Po drodze mijacie same przyjemne widoki – ciekawe formacje skalne, potok, parę małych domków.

A co najważniejsze, Prądnik Korzkiewski jest zdecydowanie mniej popularny od oblężonego w weekend Ojcowa. Z parkingu w Prądniku dojdziecie do Ojcowa w 40 min wyasfaltowana drogą, którą mogą przejeżdżać tylko mieszkańcy. Podczas naszego spaceru minęło nas może 2 samochody przez cały spacer.

Od parkingu w Prądniku Korzkiewskim do Kawiarni Niezapominajka w Ojcowie jest 3.5 km i tu zaczyna się tłum (ten z parkingu z Ojcowa🙈). Na szczęście możecie wrócić na lewo do Prądnika Korzkiewskiego, a tłum idzie na parking do Ojcowa na prawo 😉 Możecie się też zapuścić do Ojcowa i trochę pozwiedzać, bo jest co.😍 Uwielbiam to miejsce, ale niestety w obecnych czasach już tu nie jest kameralnie w zimie.

Niestety, musicie się liczyć z tym, że jeśli przyjeżdżacie do Ojcowa w weekend to zderzycie się w z tłumem.

Przeżyłam lekki szok, gdy najpierw wjechaliśmy do centrum Ojcowa. Kto jeździ do Ojcowa w weekend? Cały Kraków, okolice i my.😂🙈 Szybko uciekliśmy do Korzkwi. Jesteśmy tu co roku w zimie i nigdy nie widziałam tyłu ludzi! O ja naiwna, teraz są inne czasy.
Co prawda jest poza sezonem, aura taka sobie, ale co innego robić w obecnych czasach jak wszystko inne odpada?🤷‍♀️

Przydatne informacje:


➡️ 30 min samochodem z centrum Krakowa,
➡️ parking jest trochę problematyczny. Trzeba miejsca szukać na poboczu, tam gdzie parkowanie jest dozwolone. Poniżej jest pinezka do google maps, od tego miejsca możecie próbować znaleźć parking na poboczu,
➡️ idealna trasa na wózek/rower biegowy – wyasfaltowana droga ciągnącą się przez ok. 3-4 km do Ojcowa,
➡️ gastronomia: po 3.5 km z parkingu jest Kawiarnia Niezapominajka w Ojcowie, po kolejnym 1 km Pstrąg Ojcowski. Oba miejsca bardzo polecam, obecnie działają na wynos.
➡️ o tym co można zobaczyć w Ojcowie można napisać mały przewodnik 😊 ale jedno jest pewne, nie jedźcie tam w weekend – tłum ludzi i korek samochodów.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Looking for Something?