Prądnik Korzkiewski – trasa na wózek blisko Ojcowa i Krakowa

Gdybym dostawała za każde pytanie 1 zł w wiadomości prywatnej: „gdzie polecam blisko Krakowa i z wózkiem”, to byłabym bogata”. 😁 Chociaż rozumiem te potrzeby. Sama kiedyś takich tras szukałam, gdy miałam malutkie dziecko w gondoli.

Prądnik Korzkiewski leży w sąsiedztwie Ojcowa. Te dwie miejscowości dzięki zaledwie 2-3 km pięknej i płaskiej trasy do spacerowania lub przejechania rowerem. Rowerek biegowy dla dziecka też możecie wziąć.
Po drodze mijacie same przyjemne widoki – ciekawe formacje skalne, potok, parę małych domków.

A co najważniejsze! Prądnik Korzkiewski jest zdecydowanie mniej popularny od oblężonego w weekend Ojcowa. Z parkingu w Prądniku dojdziecie do Ojcowa w 40 min wyasfaltowana drogą, którą mogą przejeżdżać tylko mieszkańcy. Podczas naszego spaceru minęło nas może 2 samochody przez cały spacer.

Od parkingu w Prądniku Korzkiewskim do Kawiarni Niezapominajka w Ojcowie jest 3.5 km i tu zaczyna się tłum (ten z parkingu z Ojcowa🙈). Na szczęście możecie wrócić na lewo do Prądnika Korzkiewskiego, a tłum idzie na parking do Ojcowa na prawo. 😉 Możecie się też zapuścić do Ojcowa i trochę pozwiedzać, bo jest co.😍 Uwielbiam to miejsce, ale niestety w obecnych czasach już tu nie jest kameralnie w zimie.

Niestety, musicie się liczyć z tym, że jeśli przyjeżdżacie do Ojcowa w weekend to zderzycie się w z tłumem.

Przeżyłam lekki szok, gdy najpierw wjechaliśmy do centrum Ojcowa. Kto jeździ do Ojcowa w weekend? Cały Kraków, okolice i my.😂 Szybko uciekliśmy do Korzkwi. Jesteśmy tu co roku w zimie i nigdy nie widziałam tyłu ludzi! O ja naiwna, teraz są inne czasy.
Co prawda jest poza sezonem, aura taka sobie, ale co innego robić w obecnych czasach jak wszystko inne odpada?🤷‍♀️

Przydatne informacje:


– 30 min samochodem z centrum Krakowa,
– parking jest tu trochę problematyczny. Trzeba miejsca szukać na poboczu, tam gdzie parkowanie jest dozwolone. Poniżej jest pinezka do google maps, DO TEGO miejsca możecie próbować znaleźć parking na poboczu, ale liczcie się z tym, że będzie to na dziko i na poboczu. Najlepiej zaparkować wcześniej na poboczu.
– idealna trasa na wózek/rower biegowy – wyasfaltowana droga ciągnącą się przez ok. 3-4 km do Ojcowa,
– gastronomia: po 3.5 km z parkingu jest Kawiarnia Niezapominajka w Ojcowie, po kolejnym 1 km Pstrąg Ojcowski. Oba miejsca bardzo polecam.

Udostępnij:

1 komentarz

  1. Kasia
    18 kwietnia 2021 / 22:36

    Próbowałam się tam kiedyś dostać od strony Prądnika i się nie udało… Musiałam w końcu objechać dookoła do Ojcowa wąziutką drogą (a mam mini samochodzik) i głęboko wierzyć, że nie spotkam żadnego samochodu z naprzeciwka 🙂 to było wyzwanie. W związku z tym, czy mogłaby Pani jakoś lepiej sprecyzować co to znaczy „wcześniej” na poboczu? Tak mniej więcej, gdzie się Państwu udało? I czy potem jest jak zawrócić 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Looking for Something?